До кога Македонија ќе биде земја со најниски плати?!


Под наслов ,,ШАМПИОНИ” професорот по економија и екс министер за финансии Трајко Славески во ироничен коментар анализира колку е штетна владината политика за ...
| | веќе видена | слични

„Платите пораснаа во реален износ, не само во номинален. Ако реално ја земете куповната моќ на платата денес е повисока отколку пред три години. Во 2023 година ...
| | веќе видена | слични

Хрватска е во долниот дел од рангирањето на земјите од Европската унија кои пропишуваат национална минимална плата. Бруто минималната плата од оваа година во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Србија Александар Вучиќ во денешното обраќање изјави дека кога во 2014 година дошол на власт како премиер сите земји од регионот па дури и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Промени носи првиот ден на март. Минималната плата ќе се зголеми за 12,5 проценти. Пензиите ќе се усогласат за пет проценти. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, упати апел до албанската опозициска коалиција за соработка. „Сакаме да коалицираме со вас, но и да се почитуваме ...
сите 251 | | | веќе видена

Денеска беа блокирани гробиштата во селото Злот, каде што утре ќе биде погребан Далибор, кој пред два дена загина во полициски притвор и беше осомничен дека го ...
сите 622 | | | веќе видена

Ќе го победиме Мицкоски во првиот круг, ќе нема потреба од втор круг, порача вечерва на митинг во Кавадарци претседателскиот кандидат Стево Пендаровски ...
сите 174 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, смета дека одложувањето на испораката на западна муниција во Киев ќе и овозможи на Русија да ја продолжи ...
сите 161 | | | веќе видена

Сомневањата за прекршување на одредбите од Законот за спречување на корупција и судир на интереси и од Изборниот законик се основани, приговорот поднесен од ...
сите 101 | | | веќе видена

Носителот на Изборната единица 2 од СДСМ и Коалицијата за европска иднина денеака со младите од Куманово разговараше за Манифестот на СДММ и за европскиот ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

До кога Македонија ќе биде земја со најниски плати?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: