Колкави се просечните плати во регионот?


7 копии

Европската централна банка (ЕЦБ) ја остави каматната стапка на рекордни 4 отсто и покрај очекувањата на инвеститорите дека намалената инфлација во еврозоната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската централна банка (ЕЦБ) во четвртокот ги потврди каматните стапки во еврозоната на сегашното ниво, забележувајќи го ублажувањето на инфлацијата, но и ...
| | веќе видена | слични

Живејачката поскапува. Најновите податоци на Државната статистика покажуваат дека во февруари, трошоците на живот биле поголеми за 3% во однос на истиот месец ...
| | веќе видена | слични

Домашната економија во последниот квартал од минатата година посраснала за само 0,9 проценти. Ова го покажуваат податоците на Државниот завод за статистика, ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата во текот на месец февруари достигнала три отсто во споредба со цените на производите истиот месец во 2023 година. Како што објави Државниот завод ...
| | веќе видена | слични

Благ пораст на бројот на вработени лица, и малку поголемо намалување на невработените. Ова е грубиот заклучок од податоците кои ги објави Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични

Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на цените на угостителските услуги во февруари 2024 година, во споредба со јануари 2024 година, е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колкави се просечните плати во регионот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: