„СО ИЛЈАДАРКА СЕГА КУПУВАМЕ 3, НАМЕСТО 4 КИЛОГРАМИ ПИЛЕШКО!“ Трајко Славески објаснува зошто не е за фалење просечната плата од 40.000 денари

Професорот и познат економист Трајко Славески од ВМРО-ДПМНЕ смета дека не е за фалење фактот што просечната плата достигнала 40.000 денари не значи ништо во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Србија Александар Вучиќ во денешното обраќање изјави дека кога во 2014 година дошол на власт како премиер сите земји од регионот па дури и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
3 копии

Во дебатата за тоа кога платите пораснале повеќе и дали во владеењето на СДСМ порасна животниот стандард со свој став се вклучи и Маја Кадиевска Војновиќ, екс ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи му одговори на Трајко Славески од ВМРО-ДПМНЕ, откако тој на социјалните мрежи порача дека растот на платите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, денес рече дека заканите на Иран нема да ја одвратат неговата нација да одговори на воздушниот напад во неделата ...
сите 618 | | | веќе видена

Австралиската полиција денеска соопшти дека вчерашниот напад со нож, за време на црковна служба во близина на Сиднеј, ќе се третира како терористички акт. ...
сите 137 | | | веќе видена

Македонија е пред историска одлука. Ова се повеќе од обични избори каде се носи судбоносна одлука за иднината на државата, за вас и вашите семејства. Ова се ...
сите 384 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Велес рече Силјановска да избере што ќе биде, претседател или врховен командант на Армијата. Тој вели ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„СО ИЛЈАДАРКА СЕГА КУПУВАМЕ 3, НАМЕСТО 4 КИЛОГРАМИ ПИЛЕШКО!“ Трајко Славески објаснува зошто не е за фалење просечната плата од 40.000 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: