Драги Таче и Битиќи: Не правете весела математика, повикајте експерт да ви објасни


Во дебатата за тоа кога платите пораснале повеќе и дали во владеењето на СДСМ порасна животниот стандард со свој став се вклучи и Маја Кадиевска Војновиќ, екс ...
| | веќе видена | слични

„Платите пораснаа во реален износ, не само во номинален. Ако реално ја земете куповната моќ на платата денес е повисока отколку пред три години. Во 2023 година ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Србија Александар Вучиќ во денешното обраќање изјави дека кога во 2014 година дошол на власт како премиер сите земји од регионот па дури и ...
| | веќе видена | слични

„Изборот е лесен. Дела, не зборови“ напиша вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи на социјалата мрежа Фејсбук. Тој сподели споредба со ветувањето на ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, на социјалните мрежи сподели споредба од ветувањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пред ...
| | веќе видена | слични

Од денеска цените на прехранбените производи значително ќе се зголемат, а со тоа и инфлацијата која што во моментот е 50 проценти поголема од онаа во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Владата не сакаше да го продолжи рокот за гарантирани цени за храната и некој безалкохолни пијалоци, и од денеска цените во маркетите повторно ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Во услови кога потрошувачката кошница за едно четиричлено семејство достигна скоро 60.000 денари, пари кои ретко кој ги заработува, власта свесно ќе стимулира ...
| | веќе видена | слични

И додека цените растат и народот не знае како да го помине месецот Ковачевски се фали дека ги зголемил платите, што е врв на глупоста, која е демантирана лично ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија денеска, на 105. седница која е во тек, ги објавува конечните резултати за распределба на мандатите за пратеници по изборни едници ...
сите 249 | | | веќе видена

Израелските сили, исто така, зазедоа дел од теренот во Рафа, јужен град во близина на египетската граница, кој е преполн со раселени луѓе. Израелската војска ...
сите 420 | | | веќе видена

Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција, му порача коалицијата Вреди на лидерот на ДУИ, Али ...
сите 130 | | | веќе видена

По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) во нивното седиште во тетовска Мала Речица, по што беше најавено ...
сите 44 | | | веќе видена

„Не забораваме и на другите правци на битките, освен на Харков: Краматорск, Покровски, Кураково, јужните правци - каде и да е тешко нашите сили му пружаат ...
сите 285 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драги Таче и Битиќи: Не правете весела математика, повикајте експерт да ви објасни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: