СЕ ЗГОЛЕМИЛЕ ПЛАТИТЕ: Просечната достигна 40.000 денари


5 копии
4 копии

Германија долго време се соочува со недостиг на работна сила и во 2022 година, 25 отсто од нејзиното вработено население го сочинувале луѓе со мигрантско ...
| | веќе видена | слични

Трендот на негативен природен прираст продолжува и понатаму. И последните податоци кои ги објави Државниот завод за статистика за четвртиот квартал од 2023 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сѐ уште во јавноста одекнува веста дека новото полугодие во Штип почна без 50 деца, кои со своите родители си заминале во странство. Но, ако малку се пребара ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од четири петтини од претприемачите изјавиле дека нивоата на платите на нивните вработени имаат најголемо влијание врз растот на деловните трошоци, а на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Анализа: Каков беше природниот прираст пред 15 години, а каков е сега? Сѐ уште во јавноста одекнува веста дека новото полугодие во ...
| | веќе видена | слични

Повеќе бракови, помалку родени деца во последното тримесечје од 2023 година Александра Спасеска 29.02.2024 / 09:08 Македонија Според податоците на Државниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, изјави дека израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и неговата влада се единствено одговорни за ескалацијата на ...
сите 449 | | | веќе видена

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, денес рече дека заканите на Иран нема да ја одвратат неговата нација да одговори на воздушниот напад во неделата ...
сите 273 | | | веќе видена

Мора да имаме уставен патриотизам. Мора да ги почитуваме основните одредби на Уставот, а особено Преамбулата тоа е едно мало текстче што му претходи на ...
сите 323 | | | веќе видена

Австралиската полиција денеска соопшти дека вчерашниот напад со нож, за време на црковна служба во близина на Сиднеј, ќе се третира како терористички акт. ...
сите 137 | | | веќе видена

Обединетите нации сè уште се борат да го спречат гладот во појасот Газа и иако имаше одредено подобрување во координацијата со Израел, испораката на помош во ...
сите 229 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Велес рече Силјановска да избере што ќе биде, претседател или врховен командант на Армијата. Тој вели ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ ЗГОЛЕМИЛЕ ПЛАТИТЕ: Просечната достигна 40.000 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: