Во четвртиот квартал од 2023 имало 9 518 слободни работни места


6 копии

Српските производи го загубија приматот на косовскиот пазар во текот на минатата, но и на почетокот на оваа година. Србија до 2022 година беше главен трговски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Трговскиот дефицит на Соединетите Американски Држави во јануари порасна од декемвриските 64,2 милијарди долари, на 67,4 милијарди долари, објави денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Вкупниот обем на надворешна трговија на државава во јануари годинава изнесува 1 350.8 милиони евра евра. Извозот на стоки во јануари годинава е во вредност од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 600 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ – ВМРО Демократска партија за македонско национално единство, тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се ...
сите 646 | | | веќе видена

16-годишно момче е обвинето за тероризам откако нападнало христијански епископ додека тој проповедал, oдлучија обвинителите од Сиднеј.Тинејџерот, кој не може ...
сите 133 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вчеравечер од Кочани одговори зошто не е доцна во државата да се спроведе ветинг. „2016 јас бев дел од тие ...
сите 304 | | | веќе видена

Вчерашниот митинг во Охрид покажа дека народот е подготвен и обединет за промени. А ВМРО-ДПМНЕ е партија за македонско национално единство, изјави денеска ...
сите 140 | | | веќе видена

Ништо не е променето во ДПМНЕ, оценуваат од владејачката СДСМ. „На митинзите на ДПМНЕ и Силјановска е истата кореографија од времето кога се носеа Хунзи и кога ...
сите 1147 | | | веќе видена

Иранските државни медиуми утрово објавија за експлозии во центарот на Исфахан додека американските медиуми цитираа официјални лица кои тврдат дека Израел ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во четвртиот квартал од 2023 имало 9 518 слободни работни места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: