АЛАРМАНТНО: МЛАДИТЕ НЕ САКААТ ПОТОМСТВО или го создаваат во туѓи држави


Време зa читање: 6 минути Анализа: Каков беше природниот прираст пред 15 години, а каков е сега? Сѐ уште во јавноста одекнува веста дека новото полугодие во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Трговскиот дефицит на Соединетите Американски Држави во јануари порасна од декемвриските 64,2 милијарди долари, на 67,4 милијарди долари, објави денеска ...
| | веќе видена | слични

Минатата недела биле пријавени 641 случај на заболени од грип што е за 21,8 отсто помалку во однос со претходната недела, покажуваат податоците од најновиот ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Европската централна банка (ЕЦБ) ја остави каматната стапка на рекордни 4 отсто и покрај очекувањата на инвеститорите дека намалената инфлација во еврозоната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вкупниот обем на надворешна трговија на државава во јануари годинава изнесува 1 350.8 милиони евра евра. Извозот на стоки во јануари годинава е во вредност од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската централна банка (ЕЦБ) во четвртокот ги потврди каматните стапки во еврозоната на сегашното ниво, забележувајќи го ублажувањето на инфлацијата, но и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ги слушам од СДС велат дека било храброст да донесеш тешки одлуки…. да смениш име, да смениш устав, да прифатиш бугарски диктат. Јас на ова ќе ги прашам ...
сите 613 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Битола го одржа завршниот митинг од кампањата за првиот круг на изборите, од каде испрати порака до ...
сите 354 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, верувам во вашата љубов кон државата, сакате да биде безбедна, а вашите животи побогати и посигурни. Заедно одиме кон таа цел. Ви ветувам, ...
сите 221 | | | веќе видена

Само со ЕУ е можна реална и суштинска промена во нашето општество. Само со ЕУ можеме да ги подобриме состојбите во сите сегменти на општеството. Од ова, нема ...
сите 232 | | | веќе видена

Доживеавме вчера во Скопје да ни веат знамиња на туѓи држави и да ни скандираат УЧК, а притоа целата наша политичка елита и од позиција и од опозиција да молчи ...
сите 93 | | | веќе видена

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата, Гордана Силјановска-Давкова, не знае колку се вистинити гласините за можен бојкот во вториот круг од ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АЛАРМАНТНО: МЛАДИТЕ НЕ САКААТ ПОТОМСТВО или го создаваат во туѓи држави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: