По Торино, бизнис форуми и во Милано и Рим

6 копии

Владиниот тим предводен од премиерот Никола Груевски вчера и завчера во Торино, Милано и Рим реализира пет презентации на економските услови и можностите за ...
| | веќе видена | слични

Владиниот економски тим предводен од премиерот Никола Груевски пред претставниците на италијанската индустрија и трговија во Рим соопштија дека постојат уште ...
| | веќе видена | слични

По Торино и Милано, владиниот економски тим кој престојува во Италија денеска ќе одржи бизнис форум во Рим. Пред италијански бизнисмени од сферата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од денеска казни за угостителите кои не ги почитуваат протоколите за работа, а кои се однесуваат на заштита на здравјето на граѓаните. Ова го најави Првиот ...
сите 297 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 189 | | | веќе видена

Со своето неодговорно и несериозно однесување за време на кризата со коронавирусот, Наќе Чулев го загрози јавното здравје и денес сите ги чувствуваме ...
сите 482 | | | веќе видена

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, до Основното јавно обвинителство доставил поднесок со кој бара да се спроведе истрага во Агенцијата за ...
сите 339 | | | веќе видена

Едниот трансплантиран бубрег кој го донираше семеството на починатата Емилија Динева не профункционирал и морал да биде изваден, потврдиД-р Сашо Дохчев, ...
сите 97 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 198 | | | веќе видена

Хрватскиот завод за јавно здравје објави детални препораки за одржување на свадби кои од неодамна повторно се дозволени во Хрватска. Дел од препораките се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По Торино, бизнис форуми и во Милано и Рим

Од:
До кого (е-маил):
Порака: