РАБОТЕЊЕ СО СКРАТЕНО РАБОТНО ВРЕМЕ: Дали е популарно во Германија?

Како по обичај, добрите работници во Македонија и натаму чекаат подобро „утре“. Невработеноста во Македонија и понатаму останува сериозен проблем за кој е ...
| | веќе видена | слични

Невработеноста во Македонија и понатаму останува сериозен проблем за кој е потребно постудиозен пристап кој ќе придонесе кон негово надминување. Она што ...
| | веќе видена | слични

Во Хрватска на последниот ден од ноември имало вкупно 1,66 милиони вработени во сите основи и организациски форми. Ова се нови податоци на Хрватскиот завод за ...
| | веќе видена | слични

Извештајот на Народниот правобранител од 2022 година, покажува дека втора година по ред опаѓа бројот на административците во земјава и тој е намален за речиси ...
| | веќе видена | слични

Се намалува бројот на вработени во јавната администрација, лани државните институции ги напуштиле 3.722 лица – покажува извештајот на Народниот правобранител. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Народниот правобранител Насер Зибери денеска соопшти дека има зголемување на застапеноста на Албанците во јавниот сектор. Обдусманот рече дека бројот на ...
| | веќе видена | слични

Бројот на вработени во јавниот сектор во 2022 е намален за 3.722 во споредба со 2021, кога вкупниот бројот на вработени изнесувал 134.099 лица, додека сега тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 531 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 331 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 281 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 198 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се обрати од САД, со цел да се заблагодари на ДУИ за поддршката да биде кандидиран за претседател на Македонија. ...
сите 136 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Полициски службеници денеска лишиле од слобода малолетно лице на возраст од шеснаесет години, откако тоа физички ги нападнало. Според информациите од Секторот ...
сите 283 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 126 | | | веќе видена

Обложувачница од Чаир пријавила дека синоќа вооружено лице се заканувало, искршило дел од инвентарот и одзело пари од вработениот. „На 23.02.2024 во 21.40 ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РАБОТЕЊЕ СО СКРАТЕНО РАБОТНО ВРЕМЕ: Дали е популарно во Германија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: