Хрватска за 35 години загуби милион жители и 370.000 работни места

Во Хрватска на последниот ден од ноември имало вкупно 1,66 милиони вработени во сите основи и организациски форми. Ова се нови податоци на Хрватскиот завод за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Најголемата штета во ноември вредна 900.000 евра е исплатена за осигуран имот. Дури 54% од бројот на исплатени штети се за надомест на медицински трошоци ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Граѓани, компании и институции наплатија 550 милиони денари, односно девет милиони евра за штети покриени со неживотно осигурување во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓани, компании и институции наплатија 550 милиони денари (9 милиони евра) за штети покриени со неживотно осигурување во ноември годинава. Во споредба со ...
| | веќе видена | слични

Хрватска годишно увезува 30 милиони евра сушен зеленчук бидејќи нема сопствена машина за сушење за да ги задоволи потребите на прехранбената индустрија. Цената ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватска за 35 години загуби милион жители и 370.000 работни места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: