И ДОКТОРИ И МАГИСТРИ ПО НАУКИ МЕЃУ НЕВРАБОТЕНИТЕ: Кој најмногу чека за вработување и колку луѓе се на листите?!

Невработеноста во Македонија и понатаму останува сериозен проблем за кој е потребно постудиозен пристап кој ќе придонесе кон негово надминување. Она што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако Комерцбанк во Германија укина повеќе работни места во последните години, оваа групација сега има потреба од 20.000 нови работници. За вработување нуди и ...
| | веќе видена | слични

По долгогодишно реструктуирање, вклучително и укинување на илјадници работни места, Комерцбанк во Германија сега вработува нови 20.000 работници на кои им нуди ...
| | веќе видена | слични

Веќе се направени бројни студии за влијанието на вештачката интелигенција на пазарот на трудот и постојано слушаме различни мислења, а со оглед на тоа колку ...
| | веќе видена | слични

Веќе се направени бројни студии за влијанието на вештачката интелигенција на пазарот на трудот, а досега можевме да прочитаме различни мислења. Со оглед на тоа ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Базаро“ има активен оглас за вработување, а во него се бара работник за логистика, кој ќе работи 4 дена во неделата. Според огласот, тој ќе добие ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Македонските готвачи, келнерите, шанкерите… ја „открија“ Хрватска. Наскоро таква можност ќе им даде Чешка на земјоделците, шумарите, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 122 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 405 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И ДОКТОРИ И МАГИСТРИ ПО НАУКИ МЕЃУ НЕВРАБОТЕНИТЕ: Кој најмногу чека за вработување и колку луѓе се на листите?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: