ВО 5 ДО 12 ЌЕ ГО МОДЕРНИЗИРАМЕ БЛОК 1 НА РЕК БИТОЛА Надвор од логика е да се бара приватен инвеститор, предупредуваат експертите

ЕСМ планира да го ревитализира Блокот 1 од РЕК Битола за да работи најмалку до 2025 година кога треба да биде затворен. Но, сè уште не одлучила дали оваа ...
| | веќе видена | слични

Соседството, како и секогаш е неколку чекори напред кога е во прашање поекономичниот начин на живеачката за граѓаните. Конкретно, „Електродистрибуција Србија“ ...
| | веќе видена | слични

„Воведувањето на паметни броила во Црна Гора се исплатеше за краток временски период. Проектот финансиски се исплатеше во рок од две до три години. Ефектот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Виктор Мизо, директорот на КОСТАЛ Македонија неодамна беше избран за претседател на Советот на странски инвеститори при Стопанската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија како мала држава би можела да се позиционира подобро само преку креативни и конзистентни политики, сериозни анализи и професионално дејствување. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На втората регионална конференција на еколошките и бизнис лидери „Look Up 2“, која се одржа во Копаоник, Република Србија, свое учество имаше и директорот за ...
| | веќе видена | слични

Деновиве на COP 28 потпишавме меморандум со голем конзорциум меѓународни финансиски институции за фер енергетска транзиција, тежок околу 3 милијарди долари, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот амбасадор во Србија, Кристофер Хил, денеска изјави дека американските компании не поставуваат политички услови и дека за нив најважно е Србија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Електродистрибуција Србија ЕДС планира со помош на државата, Европската унија и заеми од меѓународни финансиски институции да замени најмалку 80 отсто од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 430 | | | веќе видена

Дефинитиво актуелниот шеф на државата Стево Пендаровски ќе трча за уште еден претседателски мандат. Ова тој го најави на денешната пресконференција, ...
сите 104 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Јован Митрески, денеска оствари средба со Ангел Ангелов, амбасадор на Република Бугарија во Република Северна Македонија при што ...
сите 48 | | | веќе видена

Управниот суд донесе одлука дека се отфрла тужбата од Оливер Анднов против ВМРО-ДПМНЕ и лидерот Христијан Мицкоски.Тој тужеше за наводно нарушување на ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО 5 ДО 12 ЌЕ ГО МОДЕРНИЗИРАМЕ БЛОК 1 НА РЕК БИТОЛА Надвор од логика е да се бара приватен инвеститор, предупредуваат експертите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: