Виктор Андонов: Регионот треба да го следи примерот на ЕУ за декарбонизацијата на зелената енергија


На втората регионална конференција на еколошките и бизнис лидери „Look Up 2“, која се одржа во Копаоник, Република Србија, свое учество имаше и директорот за ...
| | веќе видена | слични

„Ако има сомнежи, тогаш тие треба да се докажат и веројатно тие сомнежи се однесуваат на некого со име и презиме. Така што не гледам зошто тоа би го уривало ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

„Развојната програма со развојните мерки на Владата, во изминативе две, односно седум години овозможија поквалитетен живот на граѓаните, како и одржливост и ...
| | веќе видена | слични

Македонија не треба да ја прави грешката на Европската Унија и да стане презависна од гас, туку треба да ги искористи своите географски поволности и да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Планетата Земја забрзано се загрева и црвениот аларм веќе е вклучен. Глобалното затоплување претставува ризик фактор кој може да предизвика суша, недостиг на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сто милиони евра макрофинансиска поддршка од ЕУ стануваат достапни за Република Северна Македонија. Во Собранието е изгласано законското решение со кое се ...
| | веќе видена | слични

На Македонија ѝ е неопходна енергија од домашно производство од базичните ресурси, и тоа во полн капацитет, но исто така ѝ треба еволутивна транзиција кон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот новинар Такер Карлсон изјави дека оние кои веруваат дека Русија може да биде вмешана во смртта на Алексеј Навални се идиоти. „Тие се идиоти. Тие ...
сите 416 | | | веќе видена

Најмалку девет имиња влегуваат во трката за претседателските избори што треба да се одржат на 24 април (прв круг) и на 8 мај (втор круг) годинава во Северна ...
сите 362 | | | веќе видена

На ден пред почетокот на рокот за собирање потписи за претседателски кандидати и за пратеници, во период од еден час најголемите политички партии ги соопштија ...
сите 188 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 69 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Не може да има законски измени и решенија заради одредени случаи. Работата на законите не се заснова на поединечни случаи. Законите се општи правила што треба ...
сите 140 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Виктор Андонов: Регионот треба да го следи примерот на ЕУ за декарбонизацијата на зелената енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: