Мизо: Македонија пред сериозни предизвици – да се задржат постојните и да се привлечат нови инвеститори


Време зa читање: 6 минути Виктор Мизо, директорот на КОСТАЛ Македонија неодамна беше избран за претседател на Советот на странски инвеститори при Стопанската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дигиталната трансформација стана честа тема во глобалната деловна заедница. Предностите што оваа трансформација ги носи, пред се зголемена ефикасност, заштеда ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Повеќе од 50 отсто од младите лица во Европа сакаат поголема финансиска едукација, а високиот интерес за поголемо познавање на светот на финансиите главно се ...
| | веќе видена | слични

Организацијата на настани не е само внимание на деталите, тоа е цел процес на менаџирање на луѓе, управување со време и ресурси, како и водење грижа буквално ...
| | веќе видена | слични

 Детали четврток, 14 декември 2023 Со цел да им даде поголема предност на своите студенти на пазарот на трудот, водечката македонска едукативно-технолошка ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Побрзо вработување, дополнителни вештини за кариерна трансформација, најквалитетна и највредна едукативна понуда на нашиот пазар, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 529 | | | веќе видена

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 251 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 263 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 193 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 113 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мизо: Македонија пред сериозни предизвици – да се задржат постојните и да се привлечат нови инвеститори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: