Дали Рама повеќе ја сака Србија од Косово!?

3 копии

Црна Гора е подготвена да биде домаќин на следната рунда од дијалогот меѓу Белград и Приштина, изјави денеска премиерот во техничкиот мандат Дритан Абазовиќ, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ДСК, Љумир Абдиџику, бара од косовската претседателка Вјоса Османи да заземе јасен став за постапките на Владата, и да побара одговорност од ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на Демократската алијанса на Косово Арменд Земај ги нарече премиерите на Косово и Албанија, Албин Курти и Еди Рама, популист и олигарх, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Обновената реторика на Приштина за „важноста на обединувањето“ на сите Албанци го доведува во прашање територијалниот интегритет на Грција, Северна Македонија, ...
| | веќе видена | слични

„Премиерот на Косово Албин Курти утре, на 16 јуни ќе учествува во ‘Форумот за дијалог во Преспа’ во Струга.“ – јави ТВ Алсат. ТВ Алсат пишува: Од ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека одлуката на албанскиот премиер Еди Рама да ја откаже заедничката седница на владите на Косово и Албанија е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот албански претседател, екс премиер и актуелен лидер на побројното крило на опозициската Демократска партија, Сали Бериша, денеска обвини дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот косовски премиер, Авдулах Хоти вели дека единствено во нормална ситуација и без притисоци може да се постигне интеграцијата на северот на Косово, ...
| | веќе видена | слични

Косово влегува во драматичен судир со евроатлантската заедница, констатира албанскиот премиер Еди Рама на вчерашната прес-конференција, на која го најави и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Монструми, малоумни, луѓе што не можат да се наречат луѓе, се термините што ги употребуваше министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски на вонредната ...
сите 715 | | | веќе видена

Реченицата на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров: „Може ли да ме оставите на мира, ве молам“ на состанокот на Советот на министри за ...
сите 382 | | | веќе видена

Благодарам Бујар! Вака доајенот на спортското новинарство, Атанас Костовски ја завршува својата колумна за „Слободен печат“ насловена „Еден етнички Албанец ме ...
сите 262 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ на 2 март 2024 година ќе избере кандидат за претседател. Од партијата соопштија дека се отпочнати и подготовките за избор на кандидат за претседател ...
сите 354 | | | веќе видена

Бројот на загинати продолжува да расте и покрај меѓународните повици до израелските сили да ја ограничат штетата на цивилите во новата фаза од воената офанзива ...
сите 249 | | | веќе видена

Општина Центар по повод трагичната смрт на 14-годишната Вања Ѓорчевска, ученичка во 9-то одделение во ООУ „Јохан Хајнрих – Песталоци“ со препорака до сите ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали Рама повеќе ја сака Србија од Косово!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: