Земај: И покрај проблемите во Албанија, Рама сака да биде важна фигура во регионот

Пратеникот на Демократската алијанса на Косово Арменд Земај ги нарече премиерите на Косово и Албанија, Албин Курти и Еди Рама, популист и олигарх, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Американскиот професор Даниел Сервер вели дека казната можеби не е вистинскиот збор доколку косовскиот премиер Албин Курти го отфрли планот за деескалација, но ...
| | веќе видена | слични

Косовски политичар го нападна косовскиот премиер Албин Курти дека ги уништил односите со САД. Членот на Демократскиот сојуз на Косово, Висар Аземи изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Членот на Демократскиот сојуз на Косово, Висар Аземи, истакна дека премиерот Албин Курти има проблем со целата американска политика, а не со поединците кои се ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на АБК Бека Бериша оцени дека косовскиот премиер Албин Курти ја изгубил поддршката од САД и ЕУ и ги уништил односите со Албанија. Бериша на Фејсбук ...
| | веќе видена | слични

Специјалниот пратеник на ЕУ за дијалог меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак и специјалниот претставник на САД за Западен Балкан, Габриел Ескобар, изразија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во 2024 Косово нема да биде во центарот на вниманието, прашањето да се реши до крајот на годината, вели специјалниот претставник на ЕУ за дијалог меѓу Белград ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формирање идна владина коалиција, туку предлог, идеја за која бараме да се дискутира и да се ...
сите 390 | | | веќе видена

Шефот на украинската воена разузнавачка служба Кирил Буданов изјави дека рускиот опозициски лидер Алексеј Навални починал од природна смрт. „Веројатно ќе ве ...
сите 463 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека СДСМ уште еднаш ја докажале својата неспособност. Како што истакнуваат од партијата, помпезното пречекување на обрасци на граница ...
сите 357 | | | веќе видена

Владимир Блажев од ДНК преку фејсбук информира дека утре во 22 часот завршува лицитацијата на нивната награда Златна бубамара, за хуманитарната помош за ...
сите 193 | | | веќе видена

Невообичаено топлото време за овој период од годината, благодарение на топлиот метеоролошки феномен „Ел Нињо” ќе продолжи и во текот на следната недела, ...
сите 183 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека офанзивата во Рафа, дури и ако биде одложена поради прекинот на огнот, ќе му овозможи на Израел да ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земај: И покрај проблемите во Албанија, Рама сака да биде важна фигура во регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: