Хоти: Косовскиот север може да се интегрира само во нормална ситуација и без притисоци


Поранешниот косовски премиер, Авдулах Хоти вели дека единствено во нормална ситуација и без притисоци може да се постигне интеграцијата на северот на Косово, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, во гостувањето во емисијата „Телеринг“ на Радио-телевизијата на Република Српска изјави дека крајната ...
| | веќе видена | слични

Министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гервала побара од Западот да ја промени стратегијата, да испрати повеќе дипломати на Балканот и ...
| | веќе видена | слични

Специјалниот американски пратеник за Западен Балкан, Габриел Ескобар, во интервју за албанскиот сервис на Гласот на Америка, изрази надеж дека косовскиот ...
| | веќе видена | слични

Косовски политичар го нападна косовскиот премиер Албин Курти дека ги уништил односите со САД. Членот на Демократскиот сојуз на Косово, Висар Аземи изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Членот на Демократскиот сојуз на Косово, Висар Аземи, истакна дека премиерот Албин Курти има проблем со целата американска политика, а не со поединците кои се ...
| | веќе видена | слични

Специјалниот пратеник за дијалог Мирослав Лајчак се сретна со првиот заменик советник за национална безбедност на САД, Џон Фајнер и високата директорка за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Алијансата за иднината на Косово (АБК) Рамуш Харадинај се сретна со делегацијата на Парламентот на Австрија, со која разговараше за ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на АБК Бека Бериша оцени дека косовскиот премиер Албин Курти ја изгубил поддршката од САД и ЕУ и ги уништил односите со Албанија. Бериша на Фејсбук ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формирање идна владина коалиција, туку предлог, идеја за која бараме да се дискутира и да се ...
сите 416 | | | веќе видена

Шефот на украинската воена разузнавачка служба Кирил Буданов изјави дека рускиот опозициски лидер Алексеј Навални починал од природна смрт. „Веројатно ќе ве ...
сите 463 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека СДСМ уште еднаш ја докажале својата неспособност. Како што истакнуваат од партијата, помпезното пречекување на обрасци на граница ...
сите 357 | | | веќе видена

Владимир Блажев од ДНК преку фејсбук информира дека утре во 22 часот завршува лицитацијата на нивната награда Златна бубамара, за хуманитарната помош за ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека офанзивата во Рафа, дури и ако биде одложена поради прекинот на огнот, ќе му овозможи на Израел да ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хоти: Косовскиот север може да се интегрира само во нормална ситуација и без притисоци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: