Курти: Заедничката седница на двете влади не може да се замени со средба на двајцата премиери


Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека одлуката на албанскиот премиер Еди Рама да ја откаже заедничката седница на владите на Косово и Албанија е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека Косово е подготвено за нови вонредни избори на северот од земјата и за повлекување на полицијата од општинските ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска, по средбата со европските посредници Жосеп Борел и Мирослав Лајчак во врска со деескалација на ...
| | веќе видена | слични

„Не можам да потврдам дека имаме план“, изјави претседателот на Србија, Александар Вучиќ, по средбата со Жосеп Борел, шефот на европската дипломатија и ...
| | веќе видена | слични

Шефот на европската дипломатија Жозеп Борел по денешните одвоени средби со српскиот претседател Александар Вучиќ и со косовскиот премир Аљбин Курти изјави ...
| | веќе видена | слични

Шефот на европската дипломатија на Европската унија, Жосеп Борел, вечерва изјави дека ЕУ била јасна на разговорите со српскиот претседател Александар Вучиќ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ, одговарајќи на прашањето по средбата во Брисел, дали некој го има клучот за решавање на актуелната ситуација на Косово, ...
| | веќе видена | слични

Се радувам што Белград и Приштина прифатија да се состанат во Брисел и овој разговор ќе биде воглавно во правец на деескалирање на состојбите, а не за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 329 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курти: Заедничката седница на двете влади не може да се замени со средба на двајцата премиери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: