Рама: Косово влегува во драматичен судир со евроатлантската заедница


Косово влегува во драматичен судир со евроатлантската заедница, констатира албанскиот премиер Еди Рама на вчерашната прес-конференција, на која го најави и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ сепак се предомисли, одлучи да оди во Брисел. Тој се обрати на РТС и ја кажа својата одлука, веднаш откако специјалниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, за РТС изјави дека нема да разговара со премиерот на приштинските привремени институции Албин Курти во Брисел. Ќе ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, во гостувањето во емисијата „Телеринг“ на Радио-телевизијата на Република Српска изјави дека крајната ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјавил дека ќе оди во Брисел, каде ќе разговара со високиот претставник за надворешна политика и безбедност, Жозеп ...
| | веќе видена | слични

Министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гервала побара од Западот да ја промени стратегијата, да испрати повеќе дипломати на Балканот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формирање идна владина коалиција, туку предлог, идеја за која бараме да се дискутира и да се ...
сите 416 | | | веќе видена

Шефот на украинската воена разузнавачка служба Кирил Буданов изјави дека рускиот опозициски лидер Алексеј Навални починал од природна смрт. „Веројатно ќе ве ...
сите 463 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека СДСМ уште еднаш ја докажале својата неспособност. Како што истакнуваат од партијата, помпезното пречекување на обрасци на граница ...
сите 357 | | | веќе видена

Владимир Блажев од ДНК преку фејсбук информира дека утре во 22 часот завршува лицитацијата на нивната награда Златна бубамара, за хуманитарната помош за ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека офанзивата во Рафа, дури и ако биде одложена поради прекинот на огнот, ќе му овозможи на Израел да ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рама: Косово влегува во драматичен судир со евроатлантската заедница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: