Бериша: Рама по налог на Вучиќ ја откажа заедничката седница со Владата на Косово


Поранешниот албански претседател, екс премиер и актуелен лидер на побројното крило на опозициската Демократска партија, Сали Бериша, денеска обвини дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Премиерот на Албанија, Еди Рама, побара од Србија да ги ослободи тројцата уапсени припадници на косовската полиција, а на косовскиот премиер Албин Курти му ...
| | веќе видена | слични

Ако Белград не ги ослободи косовските полицајци, Албанија ќе ги залади односите со Србија, се закани албанскиот премиер Еди Рама. Тој предупреди дека ќе има ...
| | веќе видена | слични

„Создаден е простор за ‘новата поделба на картите’, за заживување на идејата за ‘поделба на Косово’. Со тоа што овојпат никој нема да ги прашува ниту Белград, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Албанскиот премиер Еди Рама денеска изјави дека доколку Србија наскоро не ги ослободи тројцата неодамна уапсени косовски полицајци, тоа ќе значи враќање на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Албанскиот премиер Еди Рама денеска повторно реагираше на тензичната ситуација на северот на Косово, испраќајќи порака до премиерот на Косово, Албин Курти и ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама изјави денеска дека, доколку Србија наскоро не ги ослободи тројцата неодамна уапсени косовски полицајци, тоа може да доведе до ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Под мотото „Вчера, денес, утре, засекогаш заедно“ синоќа по 19 часот група граѓани одржаа протест пред владата во Тирана. Насобраните граѓани носеа знамиња на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формирање идна владина коалиција, туку предлог, идеја за која бараме да се дискутира и да се ...
сите 390 | | | веќе видена

Лидерот на руската опозиција Алексеј Навални почина од природна смрт од згрутчување на крвта, изјави шефот на украинската воена разузнавачка служба (ГУР) Кирил ...
сите 465 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека СДСМ уште еднаш ја докажале својата неспособност. Како што истакнуваат од партијата, помпезното пречекување на обрасци на граница ...
сите 357 | | | веќе видена

Владимир Блажев од ДНК преку фејсбук информира дека утре во 22 часот завршува лицитацијата на нивната награда Златна бубамара, за хуманитарната помош за ...
сите 193 | | | веќе видена

Невообичаено топлото време за овој период од годината, благодарение на топлиот метеоролошки феномен „Ел Нињо” ќе продолжи и во текот на следната недела, ...
сите 184 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека офанзивата во Рафа, дури и ако биде одложена поради прекинот на огнот, ќе му овозможи на Израел да ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бериша: Рама по налог на Вучиќ ја откажа заедничката седница со Владата на Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: