Абазовиќ: Црна Гора е подготвена да биде домаќин на Дијалогот Белград – Приштина


Црна Гора е подготвена да биде домаќин на следната рунда од дијалогот меѓу Белград и Приштина, изјави денеска премиерот во техничкиот мандат Дритан Абазовиќ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот рече – сега прашањето на проширувањето не е кога, зашто колку побрзо, толку подобро, а тоа го кажал повеќе пати. Прашањето е поврзано со ...
| | веќе видена | слични

„Вклучувањето на бугарското малцинство во Преамбулата на уставот е дел од преговарачката рамка, што Македонија ја склучи со 27 земји-членки на Европската ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Со определбата на македонската Влада за европскиот пат, за целта за членство во ЕУ, како долгорочна стратешка цел на земјата, Владата се определи и за ...
| | веќе видена | слични

Откако стана кристално јасно дека Мицкоски не лобирал за Резолуцијата на Бундестагот, ВМРО-ДПМНЕ почна да плука по неа, обвинуваат од владејачката партија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Против Резолуцијата на германскиот Бундестаг се само партии од Бугарија и ДПМНЕ-Левица, велат од СДСМ. Оттаму додаваат дека во усвоената Резолуцијата на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На министерскиот состанок на ЕУ денеска во Стокхолм беше повторена силна поддршка за прием на нови земји во членство, но беше претставено дека Унијата мора да ...
| | веќе видена | слични
10 копии

За да се променат нештата, треба политичките интереси да се стават настрана, а фокусот да биде на националните интереси, порача денеска евроамбасадорот Дејвид ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 20-годишнината од Самитот во Солун, Министерството за надворешни работи промовира иницијатива „Повеќе интеграција, пред членство“, за да може граѓаните да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формирање идна владина коалиција, туку предлог, идеја за која бараме да се дискутира и да се ...
сите 416 | | | веќе видена

Шефот на украинската воена разузнавачка служба Кирил Буданов изјави дека рускиот опозициски лидер Алексеј Навални починал од природна смрт. „Веројатно ќе ве ...
сите 463 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека СДСМ уште еднаш ја докажале својата неспособност. Како што истакнуваат од партијата, помпезното пречекување на обрасци на граница ...
сите 357 | | | веќе видена

Владимир Блажев од ДНК преку фејсбук информира дека утре во 22 часот завршува лицитацијата на нивната награда Златна бубамара, за хуманитарната помош за ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека офанзивата во Рафа, дури и ако биде одложена поради прекинот на огнот, ќе му овозможи на Израел да ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Абазовиќ: Црна Гора е подготвена да биде домаќин на Дијалогот Белград – Приштина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: