Ковачевски го свика партискиот врв, Мицкоски чека одлука


3 копии

Наместо трошење време на нови дуели и лидерски средби надвор од политичките процеси, на граѓаните и на државата им е потребна обединетост, со цел земјата да ...
| | веќе видена | слични

Заменик на Претседателот на Владата за европски прашања, Бојан Маричиќ на својот фејзбук профил им се заблагодари на искрени партнери во германскиот Бундестаг, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Димитар Ковачевски ја поздравува одлуката на германскиот Парламент кој усвои резолуција со која ги потврдува македонската култура, јазик, идентитет. ...
| | веќе видена | слични

„Човекот е кукавица, човекот е киднапиран домазет во својата влада, се плаши да оди на избори, се плаши да излезе на ТВ-дуел – таква е оваа политичка матрица ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски во интервју за Канал 5, истакна дека сите политички чинители во државата треба да бидат посветени на процесот за ...
| | веќе видена | слични

Морам да изразам жалење во оваа прилика што партнерските и сестрински партии на нашата опозиција, на ВМРО – ДПМНЕ не ја поддржаа Резолуцијата на германскиот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поздрави иницијативата на Бундестагот, кој синоќа донесе резолуција со која се потврдува македонскиот јазик и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Ковачевски и Христијан Мицкоски веќе имаа лидерска средба на која се разговараше за се. Потоа сето тоа беше презентирано пред целата македонска ...
| | веќе видена | слични

 Во документот долг пет страници се дава поддршка за земјава и се бара пристапувањето кон Унијата да биде веродостојно, и поткрепено со опиплив напредок. Се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 480 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Хеликоптер на МВР вчера исфрли над 45 тони вода при гаснењето на пожарот кај село Милетино, општина Брвеница. Како што соопшти МВР, по барање на Центарот за ...
сите 137 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена

Демократското движење, Алтернатива и Движењето Беса ја обвинија власта дека го злоупотребила европското знаменце за измените на Кривичниот законик. ...
сите 386 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски го свика партискиот врв, Мицкоски чека одлука

Од:
До кого (е-маил):
Порака: