Мицкоски: Резолуцијата што ја донесе Германија не е ни пет отсто од она што го заслужува овој народ


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поздрави иницијативата на Бундестагот, кој синоќа донесе резолуција со која се потврдува македонскиот јазик и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска на денешната прес-конференција истакна дека „досега, опозициската ДПМНЕ нема поддржано ниту една важна стратешка одлука ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„ДПМНЕ нема поддржано ниту една државничка одлука досега. Беа против членството во НАТО, против Договорот со Грција, не го поддржаа продолжувањето на ...
| | веќе видена | слични

Професорот Љубомир Цуцуловски реагира на резолуцијата на германсѝкиот Бундестаг кој го „призна“ постоењето на македон ска нација, јазик, култура со едноставно ...
| | веќе видена | слични

Постои оптимизам дека европската перспектива може да стане реалност со заедничка одговорност на сите парламентарни партии, затоа што членството во ЕУ е ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Денес, пратениците на Левица, во Собранието на Република Македонија поднесоа Предлог- резолуција за продолжување на евроинтеграциските процеси и за признавање ...
| | веќе видена | слични

Откако стана кристално јасно дека Мицкоски не лобирал за Резолуцијата на Бундестагот, ВМРО-ДПМНЕ почна да плука по неа, обвинуваат од владејачката партија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Против Резолуцијата на германскиот Бундестаг се само партии од Бугарија и ДПМНЕ-Левица, велат од СДСМ. Оттаму додаваат дека во усвоената Резолуцијата на ...
| | веќе видена | слични

Не е ВМРО-ДПМНЕ против Резолуцијата изгласана во германскиот Бундестаг, напротив ние ја поздравивме. Проблемот е што СДС е против Македонија. А, она што СДС не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 341 | | | веќе видена

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 201 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Германски „Франкфуртер алгемајне“ во своја анализа деновиве пишува дека „пресвртница во Првата светска војна беше влегувањето на САД во војната. Украина не ...
сите 131 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Резолуцијата што ја донесе Германија не е ни пет отсто од она што го заслужува овој народ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: