Ковачевски го свика партискиот врв, Мицкоски чека одлука


Заменик на Претседателот на Владата за европски прашања, Бојан Маричиќ на својот фејзбук профил им се заблагодари на искрени партнери во германскиот Бундестаг, ...
| | веќе видена | слични

„Човекот е кукавица, човекот е киднапиран домазет во својата влада, се плаши да оди на избори, се плаши да излезе на ТВ-дуел – таква е оваа политичка матрица ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски во интервју за Канал 5, истакна дека сите политички чинители во државата треба да бидат посветени на процесот за ...
| | веќе видена | слични

Морам да изразам жалење во оваа прилика што партнерските и сестрински партии на нашата опозиција, на ВМРО – ДПМНЕ не ја поддржаа Резолуцијата на германскиот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поздрави иницијативата на Бундестагот, кој синоќа донесе резолуција со која се потврдува македонскиот јазик и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Ковачевски и Христијан Мицкоски веќе имаа лидерска средба на која се разговараше за се. Потоа сето тоа беше презентирано пред целата македонска ...
| | веќе видена | слични

 Во документот долг пет страници се дава поддршка за земјава и се бара пристапувањето кон Унијата да биде веродостојно, и поткрепено со опиплив напредок. Се ...
| | веќе видена | слични

Иако и власта и опозицијата ја поздравија Резолуцијата за поддршка на македонскиот идентитет, јазик и култура, која синоќа ја донесе германскиот Бундестаг и ...
| | веќе видена | слични

Целосно е нереално да се очекува дека повторно ќе ја отвораме Преговарачката рамка. Германија ќе биде против тоа, вели во видео - интервју за МИА специјалниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за правда во текот на денот ќе го поднесе барањето за екстрадиција од Турција на Љупчо Палевски – Палчо, кој е првоосмничен за грабнувањето и ...
сите 342 | | | веќе видена

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Адвокатот Васко Стојков, со кого Љупчо Палевски, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, замина во Белград, е на распит во полициска ...
сите 157 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски го свика партискиот врв, Мицкоски чека одлука

Од:
До кого (е-маил):
Порака: