ПАДНАТИОТ ЏИН СЕ ВРАЌА НА НОЗЕ: Credit Suisse ја отплати позајмицата од швајцарската влада

Време зa читање: 3 минути Иако поминаа само два ипол месеца откако беше купен од својот конкурент UBS, проблематичниот финансиски џин Credit Suisse веќе ја ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Со официјалното завршување на преземањето на Credit Suisse, UBS сега мора да го исполни своето ветување дека спасувањето организирано ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Швајцарскиот банкарски гигант UBS објави дека во понеделникот го заокружил преземањето на пропаднатиот конкурент банката „Credit Suisse“ што предизвика жестоки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јужноафрикански економски експерт ја анализира валутата БРИКС Економистот Алексис Хабијаремје од Универзитетот во Јоханесбург вели дека предложената заедничка ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Новите податоци покажуваат дека речиси четвртина од сите централни банки се обидуваат да се заштитат во однос на американскиот долар ...
| | веќе видена | слични

Иако се уште не се гледа конечниот крај на доларот, во светската економија се трупаат знаци на дедоларизација, сметаат стратезите на најголемата американска ...
| | веќе видена | слични

Иако американскиот долар според оцените на многумина финансиски експерти сѐ уште ја задржува својата долгогодишна доминација, истовремено респектабилни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 109 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 52 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
сите 60 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 206 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПАДНАТИОТ ЏИН СЕ ВРАЌА НА НОЗЕ: Credit Suisse ја отплати позајмицата од швајцарската влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: