ЧЕТВРТИНА ОД ЦЕНТРАЛНИТЕ БАНКИ ВО СВЕТОТ ПЛАНИРА повисоки златни резерви, не му верува на американскиот долар

Време зa читање: 3 минути Новите податоци покажуваат дека речиси четвртина од сите централни банки се обидуваат да се заштитат во однос на американскиот долар ...
| | веќе видена | слични

Европската централна банка (ЕЦБ) денеска ја зголеми референтната каматна стапка за 0,25 процентни поени на четири отсто. Ова е највисокото ниво на основната ...
| | веќе видена | слични

Нов приод во справувањето со инфлацијата во САД? Банката на федералните резерви (ФЕД) соопшти дека ќе ја паузира својата долготрајна кампања за зголемување на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Европската централна банка ги зголеми каматните стапки за четвртина процентен поен во четвртокот и сигнализираше уште едно покачување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската централна банка (ЕЦБ) повторно ги зголеми клучните каматни стапки за четвртина процентен поен, и покрај слабата економија, предвидувајќи висока ...
| | веќе видена | слични

Како „стои“ кинеската економија годинава? Со последните евидентирани бројки, прашање е дали БДП на земјата може да порасне за 5%, како што се предвидува. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

S&P 500 минатата недела влезе на нов пазар на раст. Но, добивките за време на овогодишниот пораст беа предводени од технолошкиот Nasdaq и инвеститорите хипер ...
| | веќе видена | слични

По десет зголемувања по ред, Американската централна банка (ФЕД) соопшти дека ќе ја паузира својата историска кампања за зголемување на каматните стапки. Но, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 179 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЧЕТВРТИНА ОД ЦЕНТРАЛНИТЕ БАНКИ ВО СВЕТОТ ПЛАНИРА повисоки златни резерви, не му верува на американскиот долар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: