Руската ВТБ банка очекува пет милијарди долари добивка во 2023-та

Време зa читање: 4 минути Глобалните цени на нафтата паднаа во понеделникот, повлекувајќи ги минатонеделните добивки бидејќи прашањата за кинеската економија ...
| | веќе видена | слични

Стотици илјади Украинци загинаа во војната со Русија, верувајќи дека ја бранат својата родна земја. Истовремено, истатата таа земја забрзано паѓа во раце на ...
| | веќе видена | слични

Во зависност од тоа кои статистички податоци ги читате, помеѓу 100.000 и 300.000 Украинци загинаа во војната со Русија, со убедување дека ја бранат својата ...
| | веќе видена | слични

Иако го смени претходниот претседател Доналд Трамп со ветувања дека ништо суштинско нема да се промени во однос на американската трговска политика, од говорот ...
| | веќе видена | слични

Стратегиската важност на географска положба на раскрсницата меѓу Азија и Европа По долги години поминати во економски и дипломатски заборав, поранешните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 179 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Нема мали луѓе и големи држави, Северна Македонија размислува глобално, изјави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за белградска „Политика“, на ...
сите 459 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 315 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руската ВТБ банка очекува пет милијарди долари добивка во 2023-та

Од:
До кого (е-маил):
Порака: