Зошто централните банки ќе инвестираат во злато?

3 копии

Германската економија тешко закрепнува од кризите во изминатите три години, предупреди германската централна банка Bundesbank, прогнозирајќи благ пад на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од еден самит на НАТО до друг самит на Алијансата, европските лидери добиваат јавна и гласна порака од Вашингтон која гласи „ зголемете ги трошоците за одбрана ...
| | веќе видена | слични

Европската централна банка (ЕЦБ) денеска ја зголеми референтната каматна стапка за 0,25 процентни поени на четири отсто. Ова е највисокото ниво на основната ...
| | веќе видена | слични

Нов приод во справувањето со инфлацијата во САД? Банката на федералните резерви (ФЕД) соопшти дека ќе ја паузира својата долготрајна кампања за зголемување на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Европската централна банка ги зголеми каматните стапки за четвртина процентен поен во четвртокот и сигнализираше уште едно покачување ...
| | веќе видена | слични

Македонците јадат многу поскапа храна отколку Европејците, може да се заклучи од „Инфлациски монитор“ за јуни 2023 година изработен од страна на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската централна банка (ЕЦБ) повторно ги зголеми клучните каматни стапки за четвртина процентен поен, и покрај слабата економија, предвидувајќи висока ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Законот за амнестија е доставен до Собранието и ќе се носи по скратена постапка. Премиерот Димитар Ковачевски е дециден дека Законот не е правен за личности, ...
сите 356 | | | веќе видена

МВР објави дека по повеќе од еден месец е фатен вториот пироман кој запали две кебапчилници и еден ресторан во Скопска чаршија кон крајот на август. Станува ...
сите 251 | | | веќе видена

Навидум трагичната приказна требаше да заврши како уште една „приказна со несреќен крај, заради судбинскиот несреќен случај на загуба на човечки живот и ...
сите 111 | | | веќе видена

Владимир Путин ја нападна Украина минатата година затоа што веруваше дека НАТО е слаб, според Институтот за проучување на војната. Рускиот претседател веруваше ...
сите 121 | | | веќе видена

Откако завчера поранешниот лидер на СДСМ и екс премиер, Зоран Заев, на својот инстаграм профил објави фотографија со Алексис Ципрас, вчера, на социјалните ...
сите 81 | | | веќе видена

Шефицата на француската дипломатија Кетрин Колона синоќа во Ереван најави дека Париз ќе испорача воена опрема за Ерменија. - Франција се согласи да склучува ...
сите 174 | | | веќе видена

Бабовски денес повторно покажа дека не му е гајле за народот. Ниту еден доказ, ниту еден конкретен демант. Сериозна власт денес ќе презентираше конкретни ...
сите 93 | | | веќе видена

 Пред многубројните присутни на настанот, се говореше за значењето на производството на храна, можностите што им се нудат на студентите на овој факултет и ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто централните банки ќе инвестираат во злато?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: