Валутата БРИКС има реална перспектива да стане глобална валута

Јужноафрикански економски експерт ја анализира валутата БРИКС Економистот Алексис Хабијаремје од Универзитетот во Јоханесбург вели дека предложената заедничка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 4 минути Инфлацијата во Аргентина последнава година континуирано се искачува, одамна надминувајќи го прагот од 100%, но финансиските ...
| | веќе видена | слични

Египет аплицираше за членство во БРИКС, блок на економии во развој чии членови моментално ги вклучуваат Бразил, Русија, Индија, Кина и Јужна Африка. Една од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Време зa читање: 4 минути Трговијата во која како платежно средство се користат јуани е во пораст и Кина треба дополнително да ги придобие растечките интереси ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 341 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Валутата БРИКС има реална перспектива да стане глобална валута

Од:
До кого (е-маил):
Порака: