Протече снимка: Руски „Sukhoi“ пресретна два американски нуклеарни бомбардери, се огласи министерството за одбрана

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави не гледаат смисла во испраќање на големи извидувачко-ударни дронови МК-9 „репер“ во Украина, бидејќи немаат шанси против руската ...
| | веќе видена | слични

Потенцијалните напади со беспилотни летала врз клучната енергетска инфраструктура се сериозна закана за енергетската безбедност на Русија, изјави во вторникот ...
| | веќе видена | слични

Експлозијата што ја предизвикал, како што тврдат руските медиуми, украинскиот дрон се случила во градот Кирејевск, кој се наоѓа на околу 220 километри јужно од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дрон од типот Ту-141 Свифт во неделата падна на 150 километри од Москва во Киреевск во регионот Тула. Руските медиуми велат дека ист таков беше дронот кој лани ...
| | веќе видена | слични

Дрон од типот Ту-141 Свифт што падна на 150 километри од Москва е ист како дронот што го погоди Загреб минатата година, пишува Индекс . Според агенцијата Тасс ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска се случила експлозија во градот Киреевск во руската област Тула, во која беа повредени три лица. Како што пренесуваат руските медиуми, на местото на ...
| | веќе видена | слични

Во градот Кирејевск во руската област Тула денеска дошло до експлозија, а руските медиуми јавуваат дека на местото на несреќата експлодирал украински дрон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 172 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 134 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 121 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протече снимка: Руски „Sukhoi“ пресретна два американски нуклеарни бомбардери, се огласи министерството за одбрана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: