Доколку штрајкуваат поштите, ќе нема пензија за бугарските граѓани

5 копии

Плати уште нема. Платите доцнат во здравството, образованието, јавните претпријатија и други институции. Ние како Конфедерација на синдикални организации, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Работниците во магацинот на Амазон во Велика Британија ќе штрајкуваат уште седум дена поради заострениот спор околу платите, објави денеска нивниот синдикат. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Вработените во Секретаријатот и стручните единици на Македонската академија на науки и уметности (МАНУ), кои од вчера стапија во штрајк за поголеми плати, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Илјадници Португалци протестираа вчера во Лисабон и во други градови во земјата против вртоглавото зголемување на инфлацијата, барајќи значително зголемување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателството на Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) целосно ги поддржува барањата на стручните административни соработници и на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 297 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 88 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 241 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 106 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доколку штрајкуваат поштите, ќе нема пензија за бугарските граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: