Ѓорѓиевски: Ги решивме сите барања за легализации за кои беше поднесена целосна документација

Ветив за две, а за само една година од мојот мандат ги решивме сите предмети за кои беше поднесена целосна документација или не беа предмет на судски спор, ...
| | веќе видена | слични

 Соговорниците дискутираа околу областите каде е можна заедничка соработка, а кои за жителите на овој дел од градот ќе донесат унапредување на условите за ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, оствари средба со францускиот амбасадор, Сирил Бомгартнер. Ѓорѓиевски изрази задоволство што ова е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стратешките планови и приоритетни проекти на Општина Кисела Вода беа во фокус на денешната средба помеѓу градоначалникот Орце Ѓорѓиевски и францускиот ...
| | веќе видена | слични

Разговаравме со Орце Ѓорѓиевски пред неколку дена за реализација на проектите ветени во кампањата за локалните избори, ми вели со реализација сме на 80%, а ...
| | веќе видена | слични

Усје ќе стане населба без кал, со нови улици, најавува градоначалникот Орце Ѓорѓиевски, вчера по посетата на градежните работи во таа населба. „ Усје, нека е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Дел од нив Општина Кисела Вода ги асфалтира, дел ги поплочува со павер елементи. За само неколку дена, ликот и на овој дел од општината ќе биде променет и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Усје, нека е аирлија, порача денес градоначалникот Орце Ѓорѓиевски по увидот направен во градежните активности во оваа месна заедница, каде во завршна фаза е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 314 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорѓиевски: Ги решивме сите барања за легализации за кои беше поднесена целосна документација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: