Мицкоски: Две години пред крајот на мандатот, Орце и целиот тим на Кисела Вода, ќе реализира 100 насто од ветеното


Разговаравме со Орце Ѓорѓиевски пред неколку дена за реализација на проектите ветени во кампањата за локалните избори, ми вели со реализација сме на 80%, а ...
| | веќе видена | слични

Викендов се одржа приемен ден за моите жителите на Општина Кисела Вода. Градоначалникот на Општината, Орце Ѓорѓиевски, истакна дека над 60-тина граѓани дошле ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Кисела Вода денеска и вчера имаше отворен ден за граѓаните во општината кои ги прими во неговиот кабинет. Тој за средбата со нив ...
| | веќе видена | слични

Возрасните луѓе со попреченост немаат премногу шанса за нормално функционирање во Македонија. Едно од ретките места каде тие би можеле да поминат неколку часа ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

По повеќе од три децении празни ветувања, дивата депонија во местото викано Оксиген ја претвораме во огромен рекреативен парк со самонаводнување од 7500m2! Во ...
| | веќе видена | слични

Во месноста Оскиген, на површина од 7500m2, Општина Кисела Вода гради рекреативен центар каде во своето слободно време ќе можат да уживаат граѓани од сите ...
| | веќе видена | слични

 Соговорниците дискутираа околу областите каде е можна заедничка соработка, а кои за жителите на овој дел од градот ќе донесат унапредување на условите за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Две години пред крајот на мандатот, Орце и целиот тим на Кисела Вода, ќе реализира 100 насто од ветеното

Од:
До кого (е-маил):
Порака: