Општина Кисела Вода: Реконструкцијата на улиците во Усје во завршна фаза

 Дел од нив Општина Кисела Вода ги асфалтира, дел ги поплочува со павер елементи. За само неколку дена, ликот и на овој дел од општината ќе биде променет и ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Кисела Вода денеска и вчера имаше отворен ден за граѓаните во општината кои ги прими во неговиот кабинет. Тој за средбата со нив ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потребна е свест, волја и силни заложби за наметнување на здрави концепти на живеење, на здраво семејство, здрава работна средина, здраво општество каде ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

По повеќе од три децении празни ветувања, дивата депонија во местото викано Оксиген ја претвораме во огромен рекреативен парк со самонаводнување од 7500m2! Во ...
| | веќе видена | слични

Во месноста Оскиген, на површина од 7500m2, Општина Кисела Вода гради рекреативен центар каде во своето слободно време ќе можат да уживаат граѓани од сите ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, и деканот на Филозофскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Метoдиј“ – Скопје, проф. д-р Ратко ...
| | веќе видена | слични

За првпат се потпишува институционален договор за соработка со најстариот факултет во Република Македонија - Филозофскиот факултет при УКИМ, истакна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 501 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, реагира дека о тсуството на државна стратегија не доведе до точка на студена војна со Бугарија. Тој ...
сите 724 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 831 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 171 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Кисела Вода: Реконструкцијата на улиците во Усје во завршна фаза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: