Средба на градоначалникот Ѓорѓиевски со францускиот амбасадор Бомгартнер


Стратешките планови и приоритетни проекти на Општина Кисела Вода беа во фокус на денешната средба помеѓу градоначалникот Орце Ѓорѓиевски и францускиот ...
| | веќе видена | слични

Викендов се одржа приемен ден за моите жителите на Општина Кисела Вода. Градоначалникот на Општината, Орце Ѓорѓиевски, истакна дека над 60-тина граѓани дошле ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Кисела Вода денеска и вчера имаше отворен ден за граѓаните во општината кои ги прими во неговиот кабинет. Тој за средбата со нив ...
| | веќе видена | слични

 Покрај дружбата, Ѓорѓиевски потсети и на сѐ што е направено за нив во претходната година.  - Овие мали душички, дечињата со попреченост од училиштето ,,Кузман ...
| | веќе видена | слични

По повод Меѓународниот ден на лицата со попреченост, градоначалникот на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, во својот кабинет се сретна со децата со попреченост од ...
| | веќе видена | слични

Децата со попреченост од училиштето „Кузман Шапкарев“ од Драчево денес беа гости во кабинетот на градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски. Тие ...
| | веќе видена | слични

Возрасните луѓе со попреченост немаат премногу шанса за нормално функционирање во Македонија. Едно од ретките места каде тие би можеле да поминат неколку часа ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

По повеќе од три децении празни ветувања, дивата депонија во местото викано Оксиген ја претвораме во огромен рекреативен парк со самонаводнување од 7500m2! Во ...
| | веќе видена | слични

Во месноста Оскиген, на површина од 7500m2, Општина Кисела Вода гради рекреативен центар каде во своето слободно време ќе можат да уживаат граѓани од сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 671 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 498 | | | веќе видена

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 215 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 163 | | | веќе видена

– Доколку започне дијалог на високо ниво, во кој треба да учествува и тој, амбасадорот може да се врати во секој момент, додаде Милков на прес-конференција на ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба на градоначалникот Ѓорѓиевски со францускиот амбасадор Бомгартнер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: