Ѓорѓиевски: Ги решивме сите барања за легализации за кои беше поднесена целосна документација

Ветив за две, а за само една година од мојот мандат ги решивме сите предмети за кои беше поднесена целосна документација или не беа предмет на судски спор, ...
| | веќе видена | слични

 Соговорниците дискутираа околу областите каде е можна заедничка соработка, а кои за жителите на овој дел од градот ќе донесат унапредување на условите за ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, оствари средба со францускиот амбасадор, Сирил Бомгартнер. Ѓорѓиевски изрази задоволство што ова е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стратешките планови и приоритетни проекти на Општина Кисела Вода беа во фокус на денешната средба помеѓу градоначалникот Орце Ѓорѓиевски и францускиот ...
| | веќе видена | слични

Разговаравме со Орце Ѓорѓиевски пред неколку дена за реализација на проектите ветени во кампањата за локалните избори, ми вели со реализација сме на 80%, а ...
| | веќе видена | слични

Усје ќе стане населба без кал, со нови улици, најавува градоначалникот Орце Ѓорѓиевски, вчера по посетата на градежните работи во таа населба. „ Усје, нека е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Дел од нив Општина Кисела Вода ги асфалтира, дел ги поплочува со павер елементи. За само неколку дена, ликот и на овој дел од општината ќе биде променет и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Усје, нека е аирлија, порача денес градоначалникот Орце Ѓорѓиевски по увидот направен во градежните активности во оваа месна заедница, каде во завршна фаза е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 400 | | | веќе видена

Резултат на тајните средби на Ковачевски со Данела Арсовска е целосен колапс на сообраќајот во Скопје денеска. Јавниот превоз крахира, скопјани се нервозни, а ...
сите 293 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Директорот на „Слобода превоз“, Ленин Јовановски денеска преку изјава за медиумите објави дека протестите ќе продолжат се додека не се седне на маса и да се ...
сите 431 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорѓиевски: Ги решивме сите барања за легализации за кои беше поднесена целосна документација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: