Бектеши: Се прават напори наставата во зима да се одвива со физичко присуство

Се прават напори за да им се излезе во пресрет на основните и на средните училишта и наставата во зимскиот период да се одржува со физичко присуство, изјави ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Гаснење на сијалиците кога има доволно дневна светлина и во период кога нема никој во канцеларија, исклучување на компјутерите по завршување на работните ...
| | веќе видена | слични

Наставата во струшката гимназија „Д-р Ибраим Темо“ ќе се одвива без смарт табли и компјутери за да се заштеди електрична енергија а ќе се отстрануваат и ...
| | веќе видена | слични

Дигиталната технологија, компјутерите и паметните табли оваа учебна година нема да бидат во употреба. Ова е дел од планот за штедење на електрична енергија во ...
| | веќе видена | слични

Учениците што посетуваат настава во некое од основните училишта на територија на Општина Аеродром наставата во зима ќе ја следат со физичко присуство и покрај ...
| | веќе видена | слични

Греење во градинките ќе има, уверува министерката за труд и социјала. Таа е категорична дека предшколските установи нема да се доведат во ситуација да бидат ...
| | веќе видена | слични

И градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски, го сподели ставот за темата поврзана со затворањето на училиштата и воведување онлајн настава заради ...
| | веќе видена | слични

Родителите и општините не треба да стравуваат дали ќе има парно во градинките. Парно ќе има и за граѓаните и за градинките, бидејќи Владата е одговорна, се ...
| | веќе видена | слични

Насока да ги облекуваат децата потопло за да се штеди на струја исплашила родители чии деца одат во градинка во Скопје. Велат дека вчера учителките им дале ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема никаква реакција од Градот Скопје, никој ништо не кажува од нивна страна и засега блокадите ќе останат, изјави за МИА директорот на приватниот автобуски ...
сите 281 | | | веќе видена

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 298 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Амбасадорката на САД во земјава, Анџела Агелер синоќа во телевизиско гостување ја повтори оценката дека процесот за избор на шеф на Обвинителството за гонење ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 92 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 138 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Се прават напори наставата во зима да се одвива со физичко присуство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: