Со фотоволтаици училиштата во Аеродром станаа енергетски независни


Учениците што посетуваат настава во некое од основните училишта на територија на Општина Аеродром наставата во зима ќе ја следат со физичко присуство и покрај ...
| | веќе видена | слични

Нема конкретна помош за граѓаните и фирмите. Владата вчера само ги слушна предлозите на експертите и барањата на бизнисот како полесно да се преброди кризниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Најави и консултации за мерки и помош во справувањето со последиците од енергетската криза и потребната набавка на енергенси, го одбележаа и вчерашниот ден. ...
| | веќе видена | слични

Светска банка во својот најнов извештај предупреди дека економијата на земјава може да влезе во фаза на стагфлација. Во тој документ за следните неколку години ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Христијан Мицкоски излезе со еден план за решение на енергетската криза, тој план е одржлив, квалитетен и државнички план, изјави пратеникот и ...
| | веќе видена | слични

Македонската економија може да влезе во „економска бура“ односно стагфлација, низок економски раст и висок раст на инфлација, предупредува Светска Банка во ...
| | веќе видена | слични

Само Русија, Украина и Белорусија имаат помала стапка на раст на своите економии оваа година. Извештајот на Светска банка покажува дека македонската економија ...
| | веќе видена | слични

Доследна примена на одредбите од колективните договори за усогласување на платите согласно порастот на инфлацијата, проширување на досегашни анти-кризни мерки ...
| | веќе видена | слични

Да се изнесе реалната ситуација и да се промени методологијата на поддршка, побара првиот човек на Стопанската комора на Северна Македонија, Бранко Азески, кој ...
| | веќе видена | слични

Мерките за полесно справување со енергетската криза да се донесат до крајот на оваа недела или најдоцна до идната среда, се договорија денеска бизнисот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Хрватска е прв полуфиналист на Светското фудбалско првенство 2022, откако вечерва по голема борба го совлада Бразил на пенали. Натпреварот ...
сите 121 | | | веќе видена

Најдобриот аргентински фудбалер Лионел Меси запиша нов рекорд во историјата на Светските првенства како прв кој успеал да собере пет асистенции во нокаут фаза ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со фотоволтаици училиштата во Аеродром станаа енергетски независни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: