Костовски: Наставата во основните училишта во Бутел ќе се одвива со физичко присуство


И градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски, го сподели ставот за темата поврзана со затворањето на училиштата и воведување онлајн настава заради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска на денешното гостување во утринската програма на Телевизија 24 , зборуваше и за состојбите во ...
| | веќе видена | слични

Градинките продолжуваат со работа и во зимскиот период. Проблем со листа на чекање имаме во скопските општини, затоа што има многу повеќе деца од капацитетите ...
| | веќе видена | слични

Учениците ќе следат настава со физичко присуство и покрај енергетската криза. Министерот за образование Шаќири најави дека остануваат на ставот и прават напори ...
| | веќе видена | слични

Геадоначалникот на Чучер Сандево Сашко Комненовиќ ја поздравви одлуката на Владата на Република Северна Македонија основните и средни училишта да бидат ...
| | веќе видена | слични

„Хоророт продолжува во Струга. Сега не само како метафора. Градските улици во Струга се целосно без осветлување. Ниту во време на војна и катастрофи немало ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Гаснење на сијалиците кога има доволно дневна светлина и во период кога нема никој во канцеларија, исклучување на компјутерите по завршување на работните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Божидар Божиновски ја искористи новата мундијалска победа на пенали на хрватските фудбалери за во објавата на денот на Фејсбук да ја парафразира славната мисла ...
сите 209 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костовски: Наставата во основните училишта во Бутел ќе се одвива со физичко присуство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: