Синот на портпаролот на Путин не сака да војува


Се посериозна е ситуацијата во Русија. Пред неколку дена Владимир Путин донесе одлука за мобилизација на дури 300.000 лица. Така претходно беше објавено дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Русија, Владимир Путин, најави мобилизација на армијата со дополнителни 300.000 луѓе. Во овој дел од мобилизираните беше и поранешниот светски ...
| | веќе видена | слични

Русија повеќе нема да им издава пасоши на граѓаните мобилизирани од армијата, соопштено е денеска преку информативната веб-страница на руската Влада. „Ако ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот фудбалер на Евертон, Динијар Билјалетдинов е повикан да се приклучи на руската војска и да се бори во Украина. Билјалетдинов во 2009 година за 10 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот Владимир Путин прогласи делумна мобилизација во Русија и најави дека ќе бидат регрутирани околу 300 илјади дезертери, меѓу кои се најде и еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот репрезентативец на Русија, Динијар Билјалетдинов добил покана за мобилизација во руската армија, ова го потврди таткото на фудбалерот. Останато ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници утрово излегоа на протест на „Илинденска“ и делумно го блокираа сообраќајот во главниот град. На оваа тема разговаравме и на нашата ...
сите 422 | | | веќе видена

– Потребен е квалитетен процес на реформи и нивна одржливост за сопирање на негативните трендови со кои се соочуваме во областа на владеење на правото. Тоа ...
сите 161 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Тајната коалиција Ковачевски – Арсовска излезе на површина. И самиот Ковачевски призна дека имал средби со Арсовска во Влада. СДС и Арсовска стојат позади ...
сите 104 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синот на портпаролот на Путин не сака да војува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: