Валуев доби покана за мобилизација: Се разбира дека ќе одам во војна!

2 копии

Претседателот на Русија, Владимир Путин, најави мобилизација на армијата со дополнителни 300.000 луѓе. Во овој дел од мобилизираните беше и поранешниот светски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот европски и светски шампион во скок со мотка, Тим Лобингер, откри дека умира од агресивен облик на тумор и дека не постои можност за ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот светски и европски првак во скок со стап, Том Лобингер објави дека неговата борба со ракот е изгубена и дека лекарите му рекле дека наскоро ќе ...
| | веќе видена | слични

Се посериозна е ситуацијата во Русија. Пред неколку дена Владимир Путин донесе одлука за мобилизација на дури 300.000 лица. Така претходно беше објавено дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

ЗАТВОРЕНА Е УЛИЦАТА САМОИЛОВА МВР соопшти дека од денеска се воведува посебен режим на сообраќај во Скопје, поради чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев во ...
сите 657 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 307 | | | веќе видена

Фондација Македонија преку објава на својот официјален Фејсбук-профил ги повика сите Бугари во Скопје да присуствуваат на одбележувањето на годишнината од ...
сите 470 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 258 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Валуев доби покана за мобилизација: Се разбира дека ќе одам во војна!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: