Русија нема да издава пасоши на државјани кои добиле повик за мобилизација

Русија повеќе нема да им издава пасоши на граѓаните мобилизирани од армијата, соопштено е денеска преку информативната веб-страница на руската Влада. „Ако ...
| | веќе видена | слични

Група регрути на руската војска, кои неодамна биле мобилизирани, јавно негодуваа и ги повикаа властите да им платат на оние кои се мобилизирани, како што им ...
| | веќе видена | слични

Група Руси од областа Омск во југозападна Русија јавно ги повикаа властите да им платат на оние кои се мобилизирани. Скај њуз наведува дека ова е ретко видео ...
| | веќе видена | слични

Руската пропаганда шири лаги и ги премолчува фактите не само за загубите на персоналот, туку и за стратешките неуспеси, криејќи ги од својот народ, го ...
| | веќе видена | слични

Руската Правда, познат како медиум кој го поддржува Владимир Путин, пишува за хаосот кој настанал откако Русија мобилизирала неколку стотици војници и ги ...
| | веќе видена | слични

Медиум близок до Путин објави изјави на мобилизирани Руси: Живееме како животни, немаме ништо Александра Спасеска 06.10.2022 / 08:17 Свет Руски Правда, познат ...
| | веќе видена | слични

Руската Правда, позната како медиум кој го велича ликот и делото на Владимир Путин, пишува за хаосот кој настанал откако Русија мобилизирала неколку стотици ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот претседател Владимир Путин станува брзоплет и таинствен, соочен со поразите на бојното поле, предупредуваат упатени лица од Кремљ, укажувајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Владимир Путин станува брзоплет и таинствен пред поразите на бојното поле, предупредуваат упатените во Кремљ, укажувајќи дека рускиот лидер носи избрзани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што најавија синоќа, по 10 часот утрово, возачите од приватните превозници „Слобода превоз“ и „Мак-експрес“ започнаа да ги тргаат автобусите од големите ...
сите 405 | | | веќе видена

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги реагира на непрофесионалниот однос на генералниот секретар на градот Скопје Зоран Глигоров, кој за време ...
сите 170 | | | веќе видена

Корупцијата е закана за функционирањето на системот, владеењето на правото, за буџетот, за економскиот развој, за животниот стандард на граѓаните. Сите ...
сите 188 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 151 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Уште еден целосен дебакл за државата е фактот дека странци ќе го расчистуваат со криминалот во Македонија, вели ВМРО-ДПМНЕ. „Нема поголем пораз и признание ...
сите 136 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија нема да издава пасоши на државјани кои добиле повик за мобилизација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: