Твитер: Маск измислува изговор за раскинување, веќе не го привлекуваме


Твитер ги отфрли тврдењата на Илон Маск пред судот дека има легитимни причини да се повлече од договорот вреден 44 милијарди долари за купување на платформата, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најбогатиот човек на светот откри дека има таен профил на Инстаграм, а го отворил само поради сексуалната жед. Основачот на „Тесла“ Илон Маск беше гостин во ...
| | веќе видена | слични

Додека зборуваше за Путин, вонземјаните и Третата светска војна, технолошкиот милијардер Илон Маск откри дека има таен профил на Инстаграм. Сосема иронично и ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Американскиот милијардер Илон Маск продаде акции на „Тесла“ за 6,9 милијарди долари, што е најголема продажба досега. Тоа е со цел, како што тој тврди, да се ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Главниот извршен директор на Тесла, Илон Маск продаде акции во вредност од 6,9 милијарди долари во производителот на електрични ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Илон Маск , најбогатиот човек на светот, призна дека има таен профил на Инстаграм кој го користи за приватни цели. Милијардерот рекол дека снима селфи со кои ...
| | веќе видена | слични

Илон Маск има лажен профил на Инстаграм и признава дека му служи само за секс, ова признание тој го кажа додека беше гостин во подкастот на популарните ...
| | веќе видена | слични

Најбогатиот човек во светот, извршниот директор на Тесла, Илон Маск продаде уште 7.92 милиони од неговите акции во компанијата, што вреди околу 6,88 милијарди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 113 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 256 | | | веќе видена

– Енергодар и нуклеарната централа повторно се мета на гранатирање на украинските сили. Според очевидци, во градот повторно се слушаат експлозии – напиша на ...
сите 305 | | | веќе видена

На настанот во ТИРЗ Тетово денеска беше претставен моделот на електричното e. WAVE. X при што по потпишувањето на договорот беше истакнато дека станува збор за ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Твитер: Маск измислува изговор за раскинување, веќе не го привлекуваме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: