Маск продава акции на Тесла во вредност од 6,9 милијарди долари заради Твитер

Време зa читање: 3 минути Главниот извршен директор на Тесла, Илон Маск продаде акции во вредност од 6,9 милијарди долари во производителот на електрични ...
| | веќе видена | слични

Најбогатиот човек на светот откри дека има таен профил на Инстаграм, а го отворил само поради сексуалната жед. Основачот на „Тесла“ Илон Маск беше гостин во ...
| | веќе видена | слични

Додека зборуваше за Путин, вонземјаните и Третата светска војна, технолошкиот милијардер Илон Маск откри дека има таен профил на Инстаграм. Сосема иронично и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Се чини дека мистиката на Илон Маск – без оглед на комбинацијата на богатство, внимателно култивираниот шарм и А-плус адвокатите кои ...
| | веќе видена | слични

Дали можете да се сетите на име на некој директор, шеф или сопственик на автомобилска компанија? На тоа прашања веројатно 99 отсто од луѓето ќе одговорат – ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот милијардер Илон Маск продаде акции на „Тесла“ за 6,9 милијарди долари, што е најголема продажба досега. Тоа е со цел, како што тој тврди, да се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
сите 470 | | | веќе видена

Герила акција ноќеска во Скопје. Осамнаа плакати со огласи за работа во АРМ, залепени низ штабовите на Социјал демократскиот сојуз на Македонија. Низ штабовите ...
сите 78 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 290 | | | веќе видена

Иранскиот претседател, Ебрахим Раиси, како неприфатлив го оцени хаосот што го шират протестите што ја зафатија земјата по смртта на младата Иранка Махса Амини, ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маск продава акции на Тесла во вредност од 6,9 милијарди долари заради Твитер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: