Илон Маск продаде дел од акциите во Тесла во вредност од 6,88 милијарди долари


Најбогатиот човек во светот, извршниот директор на Тесла, Илон Маск продаде уште 7.92 милиони од неговите акции во компанијата, што вреди околу 6,88 милијарди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот милијардер Илон Маск изјави дека се шегувал кога кажал дека има намера да го купи Манчестер Јунајтед е шега. Ноќта помеѓу 16 и 17 август, Маск ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Навивачите на Манчестер Јунајтед веќе подолго време се незадоволни од тоа како функционира клубот под раководство на семејството Глејзер, па секоја најава за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Илон Маск појасни дека се шегувал откако на Твитер објави дека ќе го купи фудбалскиот клуб „Манчестер јунајтед“. Милијардерот претприемач го најави купувањето ...
| | веќе видена | слични

Илон Маск објави дека ќе го купи Манчестер јунајтед, а откако се возбудија навивачите на англискиот клуб, тој кажа дека само се шегувал. Утрово навивачите на ...
| | веќе видена | слични

Американскиот милијардер Илон Маск на Твитер напиша дека го купува Манчестер Јунајтед. Добивај вести на вибер Иако не беше веднаш јасно дали станува збор за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Септември беше прилично интересен месец на политичката сцена. Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска ја прекина соработката со ВМРО-ДПМНЕ, при тоа ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илон Маск продаде дел од акциите во Тесла во вредност од 6,88 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: