Жител на неготинско Криволак осомничен за производство на марихуана

Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
| | веќе видена | слични

Расчистена е кражбата на уметнички слики, предложен е притвор за едно лице, јави денес и скопското обвинителство откако утринава полицијата соопшти дека го ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство -Скопје поведе постапка за кривичното дело „тешка кражба” на 16 уметнички слики од изложба во „Матица ексклузив” за што МВР ...
| | веќе видена | слични

Притворен е крадецот кој на 26 и 27 јуни украде вкупно 16 слики од Павле Кузмановски изложени во „Матица ексклузив“ во центарот на Скопје. Како што соопшти ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против едно лице на возраст од 33 години осомничено дека сторило продолжено кривично дело – Тешка кражба ...
| | веќе видена | слични

Осомничениот, на 26 и 27 јуни, два пати влегувал во книжарница на улицата „Ѓуро Стругар“ во Скопје, од каде противправно одзел 16 уметнички слики со вкупна ...
| | веќе видена | слични

Утрово МВР издаде соопштение дека е фатен Е.Д.(33) од Скопје за кого била издадена локална потерница, поради постоење основано сомнение дека сторил две тешки ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Приведен е 33-годишен скопјанец, по кого била распишана локална потерница, поради кражба на уметнички слики. Според информациите од МВР, Е.Д. извршил две тешки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека не е загрижен за Тајван, туку е загрижен за Кина.Бајден откри дека е загрижен за активностите на ...
сите 677 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жител на неготинско Криволак осомничен за производство на марихуана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: