ОЈО: Расчистена кражба на уметнички слики, предложен притвор за едно лице


Осомничениот, на 26 и 27 јуни, два пати влегувал во книжарница на улицата „Ѓуро Стругар“ во Скопје, од каде противправно одзел 16 уметнички слики со вкупна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство – Битола донесе наредба за спроведување истражна постапка против 31-годишен битолчанец, осомничен дека сторил кривично дело – ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Мерка притвор во траење од осум дена определи судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје против три лица поврзани со протестите од 5 јули ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 31-годишен битолчанец, осомничен дека сторил кривично дело – Тешка ...
| | веќе видена | слични

Судот им одреди осумдневен притвор на уште три лица за насилните протести од 5 и 6 јули, меѓу кои и Цуфи Кока, кој пукаше во воздух кај плоштадот ...
| | веќе видена | слични

– Постои основано сомнение дека на 29 јуни тој влегол во златарница на булеварот „1 Мај“ во Битола и започнал да разговара со сопственикот. Искористувајќи го ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Битола отвори истражна постапка против 31-годишен битолчанец з атешка кражба откако од продавница ограбил накит и други вредни ...
| | веќе видена | слични

Основниот кривичен суд одреди осум дена притвор по предлог на Основното јавно обвинителство (ОЈО) против три лица поврзани со настаните од 5 јули пред ...
| | веќе видена | слични

Вчера, беше поднесена кривична пријава по брза постапка против лицето кое пукаше на плоштадот Скендербег. Како што стои во извештајот на Министерството за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на ...
сите 151 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 101 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето на „ТВ24“ кажа дека големото поскапување на цената на струјата на компаниите и Јавните претпријатија ...
сите 181 | | | веќе видена

ДУИ на 15 октомври ќе го избере новото централно претседателство. Тогаш високите партиски тела на ДУИ владините функцинери кои доаѓаат од оваа партија ќе ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОЈО: Расчистена кражба на уметнички слики, предложен притвор за едно лице

Од:
До кого (е-маил):
Порака: