Цената на нафтата расте, барел се продава за 113 долари

2 копии
2 копии

Цените на нафтата драстично пораснаа што според економистите се должи на новите олеснувања воведени во Кина по рестрикциите наменети за стопирање на ширењето ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата се искачија во понеделникот, достигнувајќи го највисокото ниво во повеќе од два месеци, додека трговците чекаа да ...
| | веќе видена | слични

Нафтениот пазар од утрово бележи благ пад. Цената на барел нафта на лондонскиот пазар изнесува 112 долари за барел, што е намалување за околу 1 отсто во однос ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 605 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 427 | | | веќе видена

Еден од најпознатите експерти од областа на безбедноста во Албанија, Илир Кула, со оценка дека ова што се случува со Северна Македонија е потсмев и оти е ...
сите 798 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената на нафтата расте, барел се продава за 113 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: