Барел нафта на азиската берза денеска од 117 долари


2 копии
6 копии

Големите производители на нафта предводени од Саудиска Арабија, постигнале согласност да го зголемат производството откако Европската унија најави големо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако ЕУ воведе ембарго за руската нафта цените на нафтата на светските пазари се искачија на рекордно високо ниво, што изврши притисок врз групата ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Русија е уверена дека ќе може да го врати во јуни производството на нафта изгубено во март и април, при што овој месец се смета за ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата паднаа вчера по информациите дека Саудиска Арабија е подготвена да го зголеми испумпувањето на сурова нафта доколку руското производство ...
| | веќе видена | слични

Нафтената алијанса ОПЕК+ денеска се согласи да ја зголеми месечната квота за зголемување на производството за околу 50 отсто, исполнувајќи ги неколкумесечните ...
| | веќе видена | слични

Саудиска Арабија и другите членки на Организацијата на земјите извознички на нафта (ОПЕК) би можеле да компензираат за намаленото руско производство под ...
| | веќе видена | слични

Москва би можела да се согласи на компензација, но одлуката можеби нема да биде усвоена на денешниот состанок и изгубеното руско производство може да не биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 403 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Барел нафта на азиската берза денеска од 117 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: