Расте цената на нафтата, криптовалутите во „зелено“

2 копии

Додека Европа и Русија се препукуваат околу руските енергенси кои се дел од санкциите што европските земји ѝ ги воведоа на Русија поради инвазијата врз ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека Европа тврди дека поради новите санкции Русија би можела да загуби 90% од извозот на нафта во ЕУ, Кина тајно го зголемува купувањето на руска нафта по ...
| | веќе видена | слични

Пазарот на криптовалити од утрово е во благо опаѓање.Пазарот на нафта од утрово е во благо опаѓање. Цена на барел нафта на лондонската берза изнесува 115 ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Цените на нафтата денеска се зголемија на 124 долари, како последица на договорот на Европската Унија (ЕУ) за забрана за увоз на руска нафта од бродови и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нафтата на светскиот пазар достигна цена од речиси 124 долари за барел, а поскапувањето следеше откако Европската Унија го усвои новиот пакет санкции кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цените на нафтата на светските пазари во вторникот пораснаа кон124 долари за барел, поттикната од договорот во Европската унија за забрана на увозот на руската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политичката партија Левица бара власта итно да ги прекине преговорите со Софија и да се протера бугарскиот амбасадор. Левица побара итен прекин на преговорите ...
сите 832 | | | веќе видена

Екс министерот за надворешни работи, Никола Димитров повикува на итна реафирмација на македонските позиции во однос на Бугарија и францускиот предлог. Вели ...
сите 367 | | | веќе видена

Тој за БНТ изјави дека се уште нема реакција во САД на одлуката што ја донесе бугарскиот Парламент минатата недела, во врска со укинувањето на ветото за ...
сите 1309 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 265 | | | веќе видена

„Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослаби државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично присуствуваше ...
сите 293 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји изјави дека првата меѓувладина конференција на ЕУ со Северна Македонија и Албанија може да се одржи во наредните ...
сите 356 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 320 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте цената на нафтата, криптовалутите во „зелено“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: